Usługi Pośrednictwa

W obrocie nieruchomościami funkcjonują zasadniczo dwa rodzaje umów pośrednictwa: umowa otwarta i umowa z klauzulą wyłączności. Elementem, który w sposób znaczący różni obie umowy, ale przede wszystkim wpływa na charakter współpracy i zaangażowanie pośrednika, jest klauzula wyłączności.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich naszych klientów, my również przygotowaliśmy dla Państwa dwie propozycje usług pośrednictwa, oparte na obu typach umowy: priorytetową i standardową usługę pośrednictwa.

 

PRIORYTETOWA USŁUGA POŚREDNICTWA

Proponujemy ją tym z Państwa, którzy życzą sobie pełnej obsługi pośrednika w procesie sprzedaży. Usługa priorytetowa wykonywana jest na podstawie umowy pośrednictwa z klauzulą wyłączności i podpisywana jest na czas określony. W tym czasie stajemy się jedynym opiekunem oferty na całym rynku, a jej obsługa, poczynając od przygotowania nieruchomości do sprzedaży pod względem prawnym, poprzez poszukiwania kontrahentów, negocjacje, na doprowadzeniu do aktu notarialnego kończąc, spoczywa na nas.

DZIAŁANIA, JAKIE WYKONUJEMY W RAMACH USŁUGI PRIORYTETOWEJ

Przygotowujemy nieruchomość do sprzedaży pod względem prawnym.

Dokonujemy analizy stanu prawnego zgłoszonej nieruchomości oraz określamy listę niezbędnych dokumentów, koniecznych do zawarcia transakcji. Dla wygody możecie Państwo udzielić nam stosownego upoważnienia do załatwienia w Waszym imieniu wszelkich formalności, w tym do występowania przed urzędami, sądami, spółdzielnią mieszkaniową i innymi instytucjami.

Inwestujemy własne środki finansowe na reklamę.

Dla każdej oferty opracowujemy indywidualną strategię marketingu i sprzedaży, która w zależności od efektów modyfikowana jest w trakcie poszukiwań potencjalnego nabywcy. Nabywcy tego poszukujemy poprzez reklamy na portalach internetowych, we własnej, kilkutysięcznej bazie kupujących oraz w ponad 300 innych warszawskich agencjach nieruchomości, które współpracują z nami w sieci wymiany ofert.

Dla wybranych nieruchomości zamawiamy fotowizytę.

Podejmujemy współpracę z ponad 300 agencjami nieruchomości działającymi w systemie wymiany ofert.

System wymiany ofert tworzą profesjonalne biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które współpracują ze sobą przy sprzedaży i wynajmie nieruchomości na ściśle określonych zasadach, opracowanych przez lokalne stowarzyszenia. Po wprowadzeniu oferty do wewnętrznego systemu bazy danych, staje się ona widoczna w ponad 300 innych agencjach, które mogą ją oferować swoim klientom. W efekcie, do poszukiwań potencjalnego nabywcy zaangażowanych zostaje kilkuset agentów i pośredników.

ZALETY WSPÓŁPRACY Z JEDNYM POŚREDNIKIEM

Bezpieczeństwo.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty są dostępne dla każdego potencjalnego nabywcy i każdej agencji nieruchomości, przy czym Państwa dane osobowe nigdy i nikomu nie są przekazywane. Wszelkie kontakty z klientami, bądź innymi pośrednikami, odbywają się zawsze za naszym pośrednictwem, a każdy klient, któremu oferta zostanie zaprezentowana, jest rejestrowany w naszej bazie danych wraz ze swoimi danymi osobowymi.

Wygoda.

Jesteście Państwo odciążeni od wszelkich działań związanych ze sprzedażą. To my, działając w Państwa imieniu, zajmujemy się promocją oferty, przeprowadzamy rozmowy z potencjalnymi nabywcami oraz pośrednikami z innych agencji, umawiamy spotkania, pomagamy w negocjacjach. Na podstawie udzielonego pełnomocnictwa możemy załatwić wszelkie formalności związane ze zbyciem nieruchomości.

Przejrzystość oferty na rynku.

Ponieważ nieruchomość oferowana jest przez jedno biuro, na całym rynku funkcjonuje jeden opis i cena oraz jedna dokumentacja fotograficzna. W celu wprowadzenia do oferty ewentualnych korekt wystarczy skontaktowac się z jej opiekunem.

Raportowanie.

Czynności związane z poszukiwaniem klienta są dokumentowane w formie pisemnego raportu, który pokazuje stopień zainteresowania ofertą na rynku oraz jakie działania podjęliśmy w celu zbycia nieruchomości. Raport taki przekazywany jest Państwu na życzenie.

 

STANDARDOWA USŁUGA POŚREDNICTWA

Przewidziana jest dla tych z Państwa, którzy wolą sami zająć się sprzedażą swojej nieruchomości i szukają jedynie wsparcia agencji w procesie poszukiwania kontrahenta. Usługa ta wykonywana jest na podstawie umowy typu otwartego, zawieranej na czas nieokreślony i obowiązuje do momentu zbycia nieruchomości. Ponieważ podpisując z nami umowę otwartą zazwyczaj decydujecie się Państwo na podpisanie podobnych umów z wieloma innymi agencjami, nie mamy możliwości nawiązania ścisłej współpracy, a więc i pełnego zaangażowania się w sprzedaż. Zawarcie takiej umowy uniemożliwia nam również wprowadzenie oferty do systemu wymiany ofert, w związku z czym oferujemy Państwa nieruchomość jedynie swoim klientom.

 

 

Artykul pozycjonujący
Wszelkie podane przez Pośrednika informacje nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem